Katy sprzedała tyle ile GaGa i Eminem razem wzięci!

Katy-Perry-Dark-HorseKaty Perry to prawdziwa bestia, jeśli chodzi o sprzedaż cyfrową singli oraz pobijanie rekordów na listach przebojów. Pomimo to, artystka ciągle pobija… samą siebie.

Ostatni singiel Perry “Dark Horse” jest prawdziwym czarnym koniem z albumu “PRISM“, gdyż jak przyznała wokalistka nigdy nie planowała wydać tej piosenki jako singla, popyt jednak był tak duży, że innego wyjścia nie było (“Dark Horse” było singlem promocyjnym, który przyćmił wydanie drugiego oficjalnego singla “Unconditionally“). Jak się okazuje, ruch ten był strzałem w dziesiątkę, gdyż kompozycja stała się szóstym utworem w karierze Perry, który przekroczył magiczną liczbę 5 milionów sprzedanych kopii elektronicznych w USA. Oznacza to, że Perry ma tyle samo singli z 5-krotną platyną, co Eminem i Lady Gaga (którzy są na tej liście razem na drugim miejscu) razem wzięci – oby dwoje mają ich po 3.

Przypomnijmy wszystkie single, które przekroczyły magiczną barierę: Firework” (6,622,000), “E.T.” (featuring Kanye West, 5,736,000), “California Gurls” (featuring Snoop Dogg, 5,630,000), “Hot N Cold” (5,511,000), “Roar” (5,377,000) i aktualnie “Dark Horse” (5,025,000).

 

Web Cams Sex
Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus