Iggy Azalea wyrównała rekord Beatlesów

iggy-azalea-fancy-charli-xcxJak co tydzień w środę, Billboard publikuje swoje najnowsze listy przebojów. Informowaliśmy Was już o tym, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że Iggy zdobędzie historyczne pierwsze miejsce na liście przebojów z singlem “Fancy” – tak też się stało. Okazuje się jednak, że Iggy pobiła znacznie więcej rekordów niż zdążyliśmy wcześniej naliczyć.

Po pierwsze, Iggy dołącza do Beatlesów jako debiutujących muzyków, którzy jednocześnie zdobyli #1 i #2 miejsce jednocześnie ze swoimi pierwszymi piosenkami na Billboard Hot 100.

Po drugie, Iggy została trzecią kobietą w historii, która zdobyła #1 i #2 miejsce jednocześnie (wcześniej zrobiła to Mariah Carey oraz Ashanti).

Po trzecie, Azalea jest czwartą raperką, która zdobyła szczyt list przebojów (wcześniej zrobiły to Lauryn Hill, Lil’ Kim z Lady Marmalade, Shawnna z Ludacrisem). Jeśli jednak liczyć solowe piosenki, to jest ona drugą po Lauryn Hill raperką, która trafiła na szczyt listy przebojów (a wielu nie kwalifikuje Laurynn w kategorii rapu – w tym wypadku byłaby to historyczna chwila dla kobiecego rapu).

“Fancy” jest również pierwszym numerem jeden dla Charli XCX.

Web Cams Sex
Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus