Limitowana wersja albumu “Bawię się świetnie”!

 

19 października ukaże się nowy album Ani Dąbrowskiej pt. „Bawię się świetnie”. Następca bestsellerowego krążka „Ania Movie” (60 tys. egzemplarzy) jest pierwszą autorską płytą Ani po 4 letniej przerwie. Nowa płyta to 10 piosenek opowiadających o współczesnej kobiecie i samotności w wielkim mieście.

– Wiele się w tym czasie zmieniło – opowiada wokalistka – zmieniłam się jako artystka i jako człowiek.

Te zmiany słychać także w muzyce. Na „Bawię się świetnie” Ania pokazuje swoje nowe oblicze.

– Czułam, że wyeksploatowałam już stylistykę retro. – mówi Ania – Miałam wrażenie, że kolejna płyta w tym stylu byłaby niebezpieczna, zaczęłabym powielać samą siebie. To nie miałoby sensu, praca przestałaby być przyjemnością. Poza tym chciałam znów poczuć dreszczyk emocji związany z kreowaniem czegoś nowego.

O nowe muzyczne oblicze Ani zadbali dwaj młodzi, ale już doświadczeni, producenci – znany m.in. ze współpracy z Anią Rusowicz Kuba Galiński, oraz znakomity gitarzysta Olek Świerkot z zespołu Miss Polski.

– Praca nad tym materiałem była naprawdę dużym wyzwaniem – mówi Świerkot – Ania ma bardzo określony styl i jest wielką osobowością, trudno jej cokolwiek narzucić.

– „Bawię się świetnie” to wypadkowa naszych pomysłów. Płyta jest surowsza niż poprzednie dokonania Ani. Spędziliśmy nad nią sporo czasu – dodaje Galiński – a produkcja piosenki „Bawię Się Świetnie” przysporzyła nam najwięcej problemów. Niewiele brakowało, żebyśmy pozabijali się nawzajem… Każdy z nas miał inną wizję tego utworu.

Album ukaże się 19 października w wersji pojedynczej oraz w Limitowanej Edycji dwupłytowej. Na drugim krążku znajdzie się 10 dodatkowych piosenek, które powstały w okresie między „Ania Movie”, a „Bawię Się Świetnie”. Na wersji podwójnej znajdą się duety Ani z: Piotrkiem Niesłuchowskim, Anią Rusowicz, Samborem Czarnotą i zespołem L.Stadt, kilka nie publikowanych wcześniej nagrań, a także jedna z wersji pierwszego singla: „Bawię Się Świetnie”. Bonusową płytę zamyka jedna z najpiękniejszych kompozycji Seweryna Krajewskiego – „Kołysanka Dla Okruszka”.

Web Cams Sex
Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus