TOP 10: SINGLE DODY

Na koniec tygodnia z Dodą, wybraliśmy 10. naszym zdaniem najlepszych utworów wokalistki – tych z solowych płyt jak również z działalności w zespole Virgin. Pod uwagę wzięliśmy tylko oficjalne single.

Przypomnijmy, że w skład dyskografii Dody wchodzą następujące albumy:

“Virgin”
“Bimbo”
“Ficca” (+reedycja)
“Diamond Bitch” (+reedycja)
“7 pokus głównych”

MIEJSCE 10.

Nasze zestawienie otwiera utwór nagrany z zespołem Virgin. Promował  drugie wydawnictwo zespołu “Bimbo”. W teledysku wystąpił ówczesny mąż Dody – Radosław Majdan. Mowa oczywiście o utworze “Dżaga”. Piosenkę jeszcze dziś można usłyszeć w dyskotekach i klubach.

 Za muzykę odpowiada Tomek Lubert, słowa napisała Doda.

MIEJSCE 9.

“Rany” to czwarty singiel z pierwszej debiutanckiej płyty artystki. Utwór został wykorzystany w filmie “Serce na dłoni” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego.

Teledysk nakręcono w lutym 2009. Wyreżyserowali go Bo Martin i Doda. Jest w wersji czarno-białej. Premiera klipu odbyła się 9 lutego.

Muzyka: Sebastian Piekarek, słowa: Doda

MIEJSCE 8.

“Szansa” znalazła się na reedycji trzeciej płyty zespołu Virgin “Ficca”.  Powstała po dramatycznych dla wokalistki przeżyciach związanych z urazem kręgosłupa.

W 2010 roku utwór został wybrany Hitem Dekady na gali “VIVA COMET 2010”

Muzyka: Tomek Lubert, słowa: Doda

MIEJSCE 7.

Ostatnim singlem promującym debiutancką płytę Dody jest utwór “Dziękuję”. Wokalistka zadedykowała utwór swoim fanom dziękując im za wsparcie bez którego krążek “Diamond Bitch” nie odniósłby takiego sukcesu.

Wideoklip jest dokończeniem teledysku “Rany”, pod koniec którego napisano “to be continued…”.  Na początku wykorzystano sampel utworu “Całkiem Inna”.

Muzyka: Sebastian Piekarek, słowa: Doda

MIEJSCE 6.

Utwór “XXX” znalazł się na drugiej solowej płycie wokalistki “7 pokus głównych”. Jest jednym z dwóch na albumie przy których tworzeniu nie brał udziału duet 5th Element.

Premiera singla miała miejsce 13. lipca 2011 roku.

Za muzykę odpowiada Łukasz Targosz, tekst napisała Doda.

MIEJSCE 5.

“Nie daj się” to trzeci singiel z płyty “Diamond Bitch” promujący reedycję albumu. W całości utwór został zaprezentowany 4. lipca 2008 roku na festiwalu TopTrendy.

Teledysk wyreżyserowała Anna Maliszewska, natomiast scenariusz napisała Doda. Zdjęcia do klipu powstały na terenie Warszawy, w mieszkaniu Dody, w redakcji studia Plotek oraz na lotnisku.

Muzyka: Marek Kościkiewicz, słowa: Doda

MIEJSCE 4.

Pierwszym singlem z płyty “Ficca” zespołu Virgin był utwór “Znak pokoju”. Tym utworem grupa zapewniła sobie zwycięstwo podczas Sopot Fesivalu 2005 zdobywając Słowika Publiczności.

Muzykę skomponował Tomek Lubert, słowa napisała Doda.

MIEJSCE 3.

Pierwszą trójkę zestawienia otwiera utwór “2 bajki” z płyty “Ficca” Virgin. Jest to drugi singiel promujący wydawnictwo zespołu.

Jedno z pierwszych wykonań utworu miało miejsce w programie “Kuba Wojewódzki”.

Muzyka: Tomek Lubert, słowa: Doda

MIEJSCE 2.

Drugie miejsce zajął utwór z debiutanckiego albumu zespołu Virgin “Virgin”. Utwór “Mam tylko Ciebie” był drugim singlem promującym płytę.

Do utwory nakręcono teledysk, którego reżyserami są Doda i Adrian Rafalski.

Muzyka: Tomek Lubert, słowa: Doda

MIEJSCE 1.

Nasze zestawienie wygrywa utwór z płyty “Diamond Bitch” – “Katharsis”. Utwór promował debiutancki album wokalistki. Swoją premierę miał 6. czerwca 2007 na antenie radia RMF FM, pierwsze wykonanie na żywo miało miejsce 8. czerwca na festiwalu TopTrendy.

Dużo spekuluje się na temat tego czy w teledysku wystąpił Radek Majdan. Niedawno artystka podczas wywiadu powiedziała, że był to jedynie aktor, który miał namalowane identyczne tatuaże jak jej były mąż.

 Muzyka: Mikis Cupas/Mark Tysper, słowa: Doda

W rankingu pominięto część utworów wokalistki – chociażby świetny utwór “To Ty” czy też “Bad Girls”, “Nie zawiedź mnie”, “Kolejny raz”. Nie oznacza to, że te utwory są słabe – po prostu zabrakło dla nich miejsca.

A jakie są Wasze ulubione utwory Dody?

Web Cams Sex
Dawid

Dawid

Dziennikarz, z Popheart związany niemalże od samego początku. W muzyce nie zamykam się na to co nowe, w mojej biblioteczce znaleźć można zarówno płyty wykonawców popowych jak i hiphopowych.

Udostępnij na Google Plus