Cardi B na szczycie listy Billboard 200. Takiej sprzedaży nikt się nie spodziewał!

6 kwietnia swoją premierę miał debiutancki album Cardi B “Invasion of Privacy”. Spodziewano się, że płyta znajdzie się na szczycie amerykańskiej listy sprzedaży Billboard 200, ale chyba nikt nie przypuszczał, że raperka osiągnie tak imponujący wynik. Zobaczcie sami!

Cardi B udało się osiągnąć wynik na poziomie 255 000 (w tym 103 000 z czystej sprzedaży). To drugi najlepszy wynik w tym roku zaraz po Justinie Timberlake’u i jego albumie “Man Of The Woods”, który osiągnął 293 000. Album raperki nie został wydany w wersji fizycznej, dlatego wynik sprzedaży cyfrowej jest naprawdę imponujący.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Was również, że “Invasion Of Privacy” osiągnął ponad 100 milionów odsłuchań na Apple Music i ustanowił nowy rekord odsłuchań w pierwszym tygodniu od premiery należący do kobiety. To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla Cardi B. Jej album nie tylko na Apple Music okazał się sukcesem. W sumie krążek raperki może pochwalić się największą ilością odsłuchań w serwisach streamingowych w przypadku płyt wydanych przez kobiety. Łącznie album uzyskał 202 miliony streamów (czyli ekwiwalent 135 000 egzemplarzy), a co za tym idzie, pobił rekord należący wcześniej do Beyonce i jej krążka “Lemonade” (115 milionów streamów i ekwiwalent 77 000 egzemplarzy). Wynik Cardi B, to najlepszy wynik w streamingu należący do debiutanckiego albumu.

Cardi B została również piątą raperką w historii, która znalazła się na szczycie listy Billboard 200. Wcześniej takim sukcesem mogły pochwalić się: Lauryn Hill (The Miseducation of Lauryn Hill, 1998), Foxy Brown (The Firm, 1997 i Chyna Doll, 1999), Eve (Let There Be Eve… Ruff Ryder’s First Lady, 1999) oraz Nicki Minaj (Pink Friday, 2011 i Pink Friday: Roman Reloaded, 2012).

Wynik albumu “Invasion of Privacy” w streamingu to drugi najlepszy streamingowany album w 2018. Raperkę wyprzedza tylko grupa Migos i ich krążęk “Culture II” z wynikiem 224 miliony streamów (ekwiwalent 149 000 egzemplarzy). Krążek Cardi B to też siódmy najlepiej streamingowany album w historii.

Gratulujemy!

 

Web Cams Sex
Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus