Polacy w hołdzie dla George’a Michaela. Zobacz film!

Polskie środowisko LGBT nagrało teledysk w hołdzie zmarłemu w grudniu artyście George’owi Michaelowi. Wszystko pod hasłem #polandwakeup, gdyż klipem chcą zwrócić uwagę na wciąż nierozwiązane kwestie prawne mniejszości seksualnych w Polsce. Ich nagraniem zachwyciły się zagraniczne media – jego fragmenty pokazywało brytyjskie BBC, a artykuł poświęcił mu prestiżowy „Huffington Post”.

Sam klip to mix czterech największych hitów, z których znany jest George Michael: “Faith”, “Wake Me Up” (Wham!), “Too Funky” i “Freedom’90”. Pomysłodawcami projektu jest para chłopaków Jakub Kwieciński i Dawid Mycek, którzy w ubiegłym roku zasłynęli klipem do piosenki Roxette. Nagrania klipu trwały trzy dni, a przygotowania do niego zajęły dwa miesiące. „Choć klip wygląda bardzo profesjonalnie, to nie wydaliśmy na niego praktycznie złotówki – wyjaśnia Dawid Mycek, który wraz z partnerem Jakubem jest pomysłodawcą klipu – wszystko zrobiliśmy sami, z pomocą przyjaciół, lub przyjaciół przyjaciół”.

W klipie wzięło udział ponad 50 vlogerów, performerów i drag queens ze środowiska LGBT. Nagranie kończy się chóralnym odśpiewaniem przez wszystkich legendarnego „Freedom’90”. Po nim pojawia się plansza, która informuje, że „Polska jest największym krajem Unii Europejskiej, który uniemożliwia parom jednopłciowym zawieranie małżeństw jak i związków partnerskich”. Wszystko kończy się apelem: #polandwakeup. „Po 25 latach czekania, to najwyższy czas, aby polskie władze „obudziły się”, stąd pomysł na nazwę całej akcji – tłumaczą twórcy.

Klipem zainteresowały się zagraniczne media – jego fragmenty pokazywała stacja BBC, a artykuł poświęcił mu prestiżowy „Huffington Post” pisząc, że „z takiego wykorzystania utworów, George Michael mógłby być tylko dumny”.

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus