TVP potwierdza: Lanberry dopuszczona do eurowizyjnych preselekcji

Wbrew krążącym w Internecie plotkom, Lanberry weźmie udział w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizji – potwierdza to sama Telewizja Polska.

Gdy pojawiły się pierwsze informacje o starcie Lanberry w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizji, wielu fanów konkursu twierdziło, że wokalistka zostanie zdyskwalifikowana z powodu publikacji polskiej wersji piosenki “Only Human” przed 1 września 2016 roku. Ostatecznie artystka została dopuszczona do finału preselekcji, co dla wielu było wielkim zaskoczeniem. Dziś swoje oświadczenie w tej sprawie wydała sama Telewizja Polska.

Portal “Dziennik Eurowizyjny” uzyskał potwierdzenie od TVP dotyczące udziału Lanberry w konkursie:

“Decyzją Programu 1, w porozumieniu i za zgodą Europejskiej Unii Nadawców EBU (ESC Executive Supervisor), piosenka „Only human” Małgorzaty Uściłowskiej (Lanberry) została dopuszczona do udziału w Koncercie Krajowych Eliminacji, na mocy punktu 1.2.1 a) regulaminu EBU ESC 2017.”

Przypominamy, że finał krajowych preselekcji będzie można oglądać w TVP 18 lutego o 20:30. Oprócz Lanberry w konkursie wezmą udział: Paulla, Martin Fitch, Kasia Moś, Rafał Brzozowski, Carmell, Olaf Bressa, Agata Nizińska, Aneta Sablik i Isabell Otrębus-Larsson.

Artur

Artur

Jestem do szaleństwa zakochany w muzyce, a pasją lubię dzielić się z innymi. Zafascynowany teledyskami, koncertami i twórczością Davida Bowiego.

Udostępnij na Google Plus