#LDR5 nadchodzi: co wiemy o nowym albumie Lany Del Rey?

Amerykańska wokalistka i autorka tekstów Lana Del Rey już wkrótce powróci ze swoim piątym studyjnym krążkiem. Kilka dni temu premierę miał pierwszy singiel z wydawnictwa, “Love”, który utrzymuje się jak dotąd w pierwszej dziesiątce list sprzedaży na iTunes, a teledysk według najnowszych informacji przekroczył już siedem milionów odsłon. Jednocześnie poznaliśmy także kilka informacji na temat nowej płyty, której premiera zbliża się już wielkimi krokami!

Pomimo, że nie znamy jeszcze tytułu ani konkretnej daty wydania nowego wydawnictwa gwiazdy, to podzieliła się ona z nami różnymi wskazówkami oraz szczegółami, które z pewnością umilą fanom ten trudny okres oczekiwania. Najważniejszą informacją, bo dotyczącą stylistyki płyty, artystka podzieliła się niedawno ze stacją radiową BBC Radio 1: Del Rey potwierdziła już, że odejdzie tym razem od stylistyki charakterystycznej dla albumów “Ultraviolence” oraz “Honeymoon” na rzecz “czystszego, wyraźniejszego dźwięku”, który światu kojarzy się głównie z krążkiem “Born To Die”. W osiągnięciu tego celu pomogli wokalistce producenci Benny Blanco oraz Emile Haynie, którzy nadali mu lepszego wydźwięku. Lana potwierdziła też w tym samym wywiadzie, że “Love” jest idealną reprezentacją tego, co na owym wydawnictwie usłyszymy.

Podczas jednego z ostatnich livestreamów artystka ogłosiła także, że ma dla fanów kilka dobrych informacji, które powinniśmy poznać w ciągu najbliższego miesiąca. Dotyczą one podobno paru nowych szczegółów i zapowiedzi nadchodzących wydarzeń z jej udziałem, jednak niewykluczone, że obejmą one także informacje na temat premiery piątej płyty. Jednocześnie określiła ona estetykę albumu jako “retro-wrażliwość z błyskiem futurystycznym”Dodatkowo dowiedzieliśmy się już, że, po raz pierwszy w swojej karierze, Lana zdecydowała się także na umieszczenie na nowej płycie… kilku ciekawych kolaboracji! Jako potencjalnych współtowarzyszy wokalistki wymienia się m.in. The Weeknda oraz… Marinę Diamandis!

Kolejnym faktem jest wypowiedź Lany na temat nowego singla “Love”, który został według jej słów stworzony z miłości do fanów – czyżby więc miłość miała zostać motywem przewodnim nowej płyty? Tak mówią – my dowiemy się tego z pewnością już wkrótce. Ostatnią, również bardzo ważną informacją, jest cytat z samej artystki i idealna puenta: “Cztery pierwsze albumy stworzyłam dla siebie, natomiast ten został stworzony dla fanów i jest on dokładnie tym, gdzie, mam nadzieję, wszyscy razem zmierzamy.” Teledysk do najnowszego singla Lany Del Rey pozostawiamy Wam do obejrzenia poniżej i mocno trzymamy kciuki za artystkę i jej najbliższe sukcesy!

Udostępnij na Google Plus