Kylie Minogue wygrała w sądzie z Kylie Jenner! Sąd odmówił celebrytce zastrzeżenia imienia!

Zbieżność imion to ciężka sprawa, szczególnie w świecie show biznesu. Przekonała się o tym właśnie 19-letnia amerykańska celebrytka Kylie Jenner, która kilka dni temu przegrała batalię sądową z australijską piosenkarką Kylie Minogue. Sąd niniejszym odmówił młodszej siostrze Kim Kardashian zarejestrowania swojego imienia jako znaku towarowego, a muzyczny świat odetchnął z ulgą.

O co poszło? Córka Kris i Caitlyn Jenner chciała uzyskać monopol na swoje imię w związku z linią kosmetyków, które w samych Stanach Zjednoczonych sprzedają się podobno jak świeże bułeczki. Przeszkodzić jej w tym chciała druga z pań, która w świecie przemysłu muzycznego znana była co prawda jako “Kylie” już od kilkunastu lat, jednak nigdy nie zdecydowała się zastrzec prawnie swojego imienia. Postanowiła ona więc zaskarżyć podanie tej drugiej jako bezpodstawne, nazywając podobno gwiazdkę “drugorzędna gwiazdką reality show” i wnioskując o uznanie, że to ona jest kojarzona ze swoim imieniem bardziej niż Jenner.

Urząd patentowy ostatecznie przyznał rację Kylie Minogue i odmówił zarejestrowania imienia “Kylie” jako znaku towarowego celebrytki. Nie oznacza to jednak niestety jeszcze ostatecznego rozwiązania sprawy – Jenner oraz reprezentujący ją zespół prawników złożyli już bowiem apelację od wyroku, a sama zainteresowana jest podobno “wściekła i rozczarowana decyzją sądu”. Wygląda więc na to, że to jeszcze nie koniec bitwy o imię, ale na razie Kylie (ta prawdziwa, według sądu oczywiście) może na szczęście spać spokojnie.

Udostępnij na Google Plus