Christina Aguilera w Atlantic Records?

Współpraca Christiny Aguilery z RCA Records nie układała się od dłuższego czasu. Czy ostatnie plotki o zmianie wytwórni są prawidzwe? 

W ostatnich miesiącach sporo mówiło się o tym, że wstrzymane wydanie nowego albumu Aguilery wynika głównie z negocjacji z wytwórniami muzycznymi. Zgodnie z niepotwierdzonymi informacjami, wydanie albumu „Lotus” zakończyło prawne obligacje Christiny Aguilery wobec RCA Records.

Plotki o zmianie wytwórni pojawiły się już pod koniec 2016 roku. Spekulowano wtedy, że Christina podpisała kontrakt z Universalem, o którym informowaliśmy tutaj. Teraz plotki podgrzewa nowy fakt. Na jednej z stronie poświęconej muzyce pojawiła się informacja na temat znanego skrzypka Greysona Zenga, który w ostatnim czasie miał uczestniczyć w sesjach nagraniowych do jednego z utworów Christiny na nowy album. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że pojawiła się informacja, że sesja nagraniowa odbywała się w studiu, konkurencyjnego dla RCA, Atlantic Records.

Fani Christiny na tyle szybko wyłapali fakt zamieszczony w artykule, że zdążyli to zrobić zanim… artykuł został zedytowany, a nazwisko Aguilery zastąpione sformuowaniem „światowa gwiazda popu”. Autor na pytania fanów związane z edycją odpowiedział krótko, ale treściwie: „artykuł został zedytowany na prośbę Atlantic Records”, co może oznaczać, że wiadomość będzie podana publicznie w późniejszym terminie.

Co ciekawe, informacja ta wcale nie musi zaprzeczać poprzedniej plotce o współpracy z Universalem. Atlantic, podobnie jak RCA, jest mniejszą wytwórnia, która przynależy do większego koncernu. W wypadku RCA jest to Sony Music, a w przypadku Atlantic – Warner Music. Bardzo często zdarzają się jednak wyjątki – czasami artyści podpisują kontrakt płytowy z mniejszą wytwórnią (jak Atlantic), ale współpracę dystrybucyjną z innym koncernem, do którego wytwórnia nie przynależy.

Powyższe plotki nakręca dodatkowo informacja o priorytetach wydawniczych RCA Records na 2017 rok, o których informowaliśmy tutaj. Mimo że Christina była jedną z największych gwiazd RCA, obok Pink czy Miley Cyrus, jej nazwisko nie pojawia się w planach wytwórni na 2017 rok.

Jeśli plotki się potwierdzą, Christina Aguilera nie będzie pierwszą artystką, która opuszcza w ostatnim czasie pokład RCA Records. W ostatnim czasie zrobiła to także Kelly Clarkson, która należy obecnie do Atlantic Records.

Cornel

Cornel

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus

4 komentarze

  1. Jeśli to prawda to świetna wiadomość. Christina już dawno powinna opuścić RCA, a „Lotus” nie powinien nigdy ujrzeć światła dziennego. Niech przejdzie do mniejszej wytwórni i niech w końcu nagrywa to co chce, tak jak wspomniana Kelly 😀

  2. W końcu do niej dotarło, że RCA zjebało po całości promocje ostatnich dwóch płyt, mimo, że sama wszędzie je promowała. Bardzo dobrze, oby ci jej nie skrzywdzili czas na porządny comeback Xtiny

  3. Aguilera to jeden z najlepszych głosów w przemyśle muzyczny… o takich artystów się dba !!! Na szczęście ta dziewczyna ma taki monopol że mimo że odnosi jakieś porażki to artystka który zawsze będzie wysoko na szczycie dzięki swoim osiagnieciom… osoby które się nie zgadzają zapraszam do zasięgnięcia najpierw informacji 🙂 🙂 🙂 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *