ALT-POP by Cornel – Luty 2017

ALT-POP by Cornel to nowy cykl muzyczny na POPHEART.PL. Co miesiąc jeden z naszych redaktorów i współzałożyciel POPHEART.PL Cornel będzie dzielić się muzycznymi perełkami, które często znajdują się poza popowym horyzontem.

Za każdym razem utwory w ramach cyklu ALT-POP by Cornel będzie aktualizowane na playliście na naszym profilu na Spotify, który zachęcamy obserwować. Zapraszamy do obserwowania nas w tym serwisie streamingowym.

W lutym ALT-POP by Cornel wypełniają bardzo różnorodne muzyczne perełki. Tym razem znajdziecie na playliście zarówno elektroniczne piosenki, jak i trochę ciemniejsze brzmienie. Fani elektroniki zadowolą się wieloma piosenkami na lutowym ALT-POP. 23 stycznia Goldfrapp zaprezentowali swój najnowszy singiel “Anymore”, który jest ponowną reinwencją muzyczną, na której słychać wpływy m.in. ikonicznego popowego albumu “Ray of Light” Madonny. Oprócz Goldfrapp, na uwagę zasługują także MUNA “Crying On The Bathroom Floor”, muzyczna współpraca MNEK i The Knocks “WORSHIP”, Vitalic “Levitation” czy kalifornijski zespół Goldroom w utworze “Back To You”. Na ALT-POP znajdziecie również czarne rytmy. Od czasu ostatniej aktualizacji playlisty na muzycznym horyzoncie pojawił się album brytyjskiego muzyka Sampha “Process”, z którego pochodzi “Reverse Faults”. Rewelacyjne nowe wydawnictwa zaprezentowali także Migos (“Get Right Witcha”), Kehlani (“Undercover”), J. Cole (“High For Hours”) i Big Sean (“Halfway Off The Balcony”). Na playliście znajdziecie także nową piosenkę Father Johna Misty “Ballad Of the Dying Man”, który pracował z Lady Gagą nad “Come To Mama” z albumu “Joanne”; a także Skipa Marleya “Lions”, którego możecie znać z współpracy z Katy Perry przy okazji “Chained To The Rhythm”.

Te i wiele innych utworów znajdziecie na poniższej playliście. Zapraszamy do słuchania i czekamy na Wasze propozycje mniej znanych utworów do kolejnej odsłony ALT-POP by Cornel. W tej aktualizacji zamieściliśmy utwór Khalida, którego nam polecaliście!

Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus