Marzia Gaggioli w rozmowie z POPHEART.PL: Chciałabym reprezentować Polskę na Eurowizji!

Sezon eurowizyjny 2017 w pełni. Zgodnie z regulaminem Krajowych Eliminacji 2017, artyści mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 20 stycznia. Jedną z zainteresowanych udziałem w konkursie jest… Marzia Gaggoli. Wokalistka marzy o tym, żeby reprezentować Polskę. Na przeszkodzie stoi jednak regulamin krajowych eliminacji.

Gwiazda Internetu, w rozmowie z POPHEART.PL, zdradziła, że chciałaby reprezentować Polskę w konkursie Eurowizji 2017. Artystka zdradziła w odpowiedzi na dotychczasowe wyniki naszej sondy, którą możecie zobaczyć TUTAJ: “Zdaje sobie sprawę z tego, że moi fani chcieliby abym wystąpiła, i jestem dumna z tego wsparcia. Chciałabym reprezentować Polskę na Eurowizji! To byłoby spełnienie moich marzeń.”

Niestety dużym problemem okazuje się być regulamin polskich Krajowych Eliminacji. Punkt 5 regulaminu koncertu eliminacyjnego organizowanego przez Telewizję Polską zabrania startu artystom, którzy nie posiadają polskiego obywatelstwa:

Do Krajowych Eliminacji mogą być dopuszczeni wykonawcy, którzy są obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej (nie dotyczy artystów akompaniujących, towarzyszących głównemu wykonawcy/wykonawcom, w tym chóru) i skończyły lub ukończą 16 lat najpóźniej w dniu 13 maja 2017 r. Do zgłoszenia niepełnoletniego (w dniu złożenia zgłoszenia) wykonawcy należy dołączyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych z dokładną informacją dotyczącą daty urodzenia wykonawcy/wykonawców

Cała redakcja POPHEART.PL zwraca się z apelem do Telewizji Polskiej o zrewidowanie zasad Krajowych Eliminacji i zmianę punktu 5 tak, aby możliwe było dla artystów spoza granic Rzeczpospolitej Polskiej udział w przyszłych eliminacjach do Eurowizji.

Ostatnim singlem Marzii jest “Nie Poddam Się”.

Sebastian

Sebastian

Współzałożyciel POPHEART.PL. Zakochany w najróżniejszej muzyce po uszy. Wielki fan Davida Bowiego, Grace Jones i Iggy'ego Popa. W przesłuchiwanych albumach szuka przede wszystkim jakości, świeżości i czegoś innego.

Udostępnij na Google Plus