Kesha wycofała pozew przeciwko Dr. Luke’owi! “Muszę pokazać światu swoją nową muzykę”

Takiego obrotu sprawy nie spodziewał się chyba nikt… Zgodnie z doniesieniami amerykańskiego czasopisma Rolling Stone, założona przez Keshę sprawa przeciwko jej byłemu producentowi, Dr. Luke’owi, zakończyła się dziś w sądzie w Kalifornii. Piosenkarka wycofała pozew i zgodnie z najnowszymi informacjami ma nadzieję zaprezentować światu swoją nową muzykę “najszybciej jak to tylko możliwe”.

Prawnik artystki potwierdził już doniesienia prasowe na temat wycofania przez artystkę pozwu przeciwko Gottwaldowi, wskazując jako powód dalszą chęć walki o swoje dobre imię w Nowym Jorku, gdzie przegrała sprawę sądową w kwietniu tego roku. W lutym została również pozbawiona możliwości nagrywania dla innej wytwórni muzycznej niż Kemosabe Records i złożyła w tej sprawie apelację. Jednocześnie po swojej drugiej przegranej w kwietniu złożyła podobny pozew w Kalifornii, oskarżając w nim Dr. Luke’a o molestowanie i zniesławienie. Sprawa jednak stała w miejscu od zeszłego roku, a dziś sprawa artystki z jej powództwa została zamknięta na jej własną prośbę.

Daniel Petrocelli, prawnik artystki, w swoim oświadczeniu dla Rolling Stone napisał:

Kesha wycofała swoją sprawę założoną w Kalifornii bez wpływu na późniejsze rozstrzygnięcie podczas apelacji i dalszych kroków prawnych w sądzie w Nowym Jorku. Artystka skupia się na powrocie do pracy i dostarczyła swojej wytwórni muzycznej dwadzieścia osiem nowych utworów. Zapewniliśmy Sony oraz jej wytwórnię płytową o silnym pragnieniu Keshy do wydania jej kolejnego albumu i promującego go singla tak szybko jak to możliwe.

Christine Lepera, która reprezentuje Dr. Luke’a w toczącej się sprawie sądowej, wydała w związku z tym kontroświadczenie:

Jeżeli Kesha sama wycofała pozew dotyczący jej zarzutów, to zrobiła to dlatego, że nie miała szans na wygraną w sądzie. Wcześniej w tym roku straciła wszelkie sensowne kontrzarzuty przeciwko mojemu klientowi w trakcie rozprawy w Nowym Jorku. Niedawno kalifornijski sąd zaprosił Dr. Luke’a i jego obrońców w celu obalenia zarzutów stawianych przez Keshę w tej sprawie. Kesha nigdy nie powinna była wystosowywać fałszywych i bezpodstawnych oskarżeń przeciwko Dr. Luke’owi w żadnym sądzie. Sprawa mojego klienta dotycząca zniesławienia i pozostałych zarzutów wobec Keshy jest wciąż w toku.

Zgodnie z wersją podawaną przez amerykańskie media, Kesha wciąż ma możliwość nagrywania nowych piosenek z producentami innymi niż Dr. Luke. Wiele osób twierdzi, że wycofanie pozwu i wysłanie do wytwórni nowych utworów jest pewnego rodzaju testem, który ma sprawdzić, czy wytwórnia piosenkarki faktycznie dotrzyma danego jej słowa. Artystka wystosowała krótkie oświadczenie dla swoich fanów, które opublikowała na swoich kontach w serwisach społecznościowych. Jego treść prezentujemy poniżej.

Moja walka nadal trwa. Muszę pokazać światu swoją nową muzykę. Mam tak wiele do powiedzenia. Ten pozew jest ciężkim brzemieniem dla mojego niegdyś wolnego ducha i mogę się tylko modlić, żeby kiedyś znów poczuć tę radość co kiedyś. Będę kontynować walkę o swoje prawa w Nowym Jorku. Dziękuję za całe wasze wsparcie. Słowa otuchy od fanów zawsze były niesamowite i jestem za nie bardzo wdzięczna. Nie wiem gdzie bym była gdyby nie wy.

Sprawy dotąd nie wyglądały dla artystki najlepiej. W maju tego roku usiłowano zablokować Keshy możliwość występu podczas Billboard Music Awards, gdzie ostatecznie wystąpiła po zapewnieniu, że nie będzie komentować toczącej się wobec niej sprawy sądowej. Wydała również razem z Zeddem utwór “True Colors”, na który rzekomo dostała pozwolenie swojej wytwórni płytowej. W tym momencie artystka jest w trasie koncertowej ze swoim zespołem Kesha and the Creepies, jednak zgodnie z prawem nie może ona wykonywać żadnych nowych utworów. Niewykluczone jednak, że wkrótce się to zmieni.

Web Cams Sex
Udostępnij na Google Plus