Wywiad z Marzią Gaggioli

Kilka dni temu mieliśmy okazję przeprowadzić rozmowę z sensacją Internetu, niepowtarzalną Marzią Gaggioli.

O wokalistce zrobiło się głośno za sprawą wydanego w czerwcu 2011 singla “Jestem Tutaj”. Potem przyszedł czas na kolejne piosenki w języku polskim – “Wróć do mnie”, “Słońce świeci” i “Zatańcz ze mną”. Na swoim koncie ma ponad 1000 kompozycji.

Witaj Marzia! Cieszymy się, że znalazłaś czas, aby odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących Twojej kariery oraz nadchodzących projektów. Kiedy narodził się pomysł nagrywania utworów w różnych językach ?

Zawsze kochałam obce języki, od dziecka komponowałam i śpiewałam piosenki w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim. Kilka lat temu postanowiłam spróbować czegoś nowego. Zaczęłam sama dla siebie naukę języka niemieckiego, potem przyszedł czas na komponowanie utworów w takich językach jak chiński, japoński, arabski, hindi, zulu. Później „wróciłam” do Europy i napisałam piosenki po polsku, węgiersku, rosyjsku, duńsku i rumuńsku…

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z przemysłem muzycznym ?

W wieku 7 lat zaczęłam tworzyć muzykę. Potem przygotowałam kilka krótkich filmików z moimi przyjaciółmi, odkryłam wtedy jak bardzo lubię to robić. Zrodził się pomysł połączenia tego, chciałam stworzyć teledyski, które byłyby krótkimi filmami i w ten sposób promować moją muzykę.

Co inspiruje Cię, kiedy tworzysz muzykę ?

Wszystko mnie inspiruje, ale najbardziej historie z życia codziennego.

W którym języku śpiewa Ci się najłatwiej ? Masz jakąś ulubioną piosenkę ze swojego repertuaru ?

Oczywiście po angielsku! Myślę, że nie stworzyłam jeszcze piosenki, która byłaby moją ulubioną.

Jak długo trwa proces przygotowywania utworu (od pomysłu do realizacji) ?

Zależy, nigdy nie jest to taki sam okres, z reguły jest to tydzień. Czasami 15-20 dni, wszystko zależy od mojego komputera. Szaleje za każdym razem, gdy edytuję video! Zawsze wyskakuje jakiś błąd i kasuje fragmenty mojej pracy! Wtedy muszę zaczynać wszystko od początku. Tak – można powiedzieć,  że wszystko zależy od komputera.

Czy ktoś pomaga Ci w układach choreograficznych i projektowaniu strojów do klipów ?

Nie, sama projektuję dla siebie stroje, a moje układy są po prostu improwizacją. Nie jestem tancerką!

Które z zaprojektowanych przez Ciebie strojów są Twoimi ulubionymi ?

Kocham projektować stroje do teledysków z muzyką klasyczną.

Ponosisz duże koszty finansowe tworząc teledyski ?

Jedynym wydatkiem było 2,70 euro, za które zakupiłam taśmę do mojej kamery.

Jak zmieniło się Twoje życie po publikacji utworu „Jestem Tutaj” ?

Przekonałam się jak wiele osób z Polski jest miłych, przyjacielskich i gościnnych, ich ciepło podbije każde serce! Zawsze pytają mnie o nowe utwory, dlatego tworzę dla nich coraz to nowe produkcje.

Mogłabyś przybliżyć nam swoje najbliższe plany muzyczne ?

Moim pierwszym w kolejce projektem jest nagranie całej płyty w języku polskim oraz odwiedzenie Waszego pięknego kraju. Poza tym tworzenie dużej ilości nowej muzyki.

Czy jest możliwe kupienie płyty z Twoimi piosenkami w Polsce ?

Naprawdę nie spodziewałam się takiego sukcesu w Polsce, to było naprawdę miła niespodzianka. Z tego właśnie powodu nie mam nadal płyty. Komponuję cały czas nowe utwory i mam nadzieję, że latem będzie możliwe jej wydanie. Jak na razie wszystkie moje single są dostępne w sprzedaży internetowej.

Czy planowałaś już pierwszy koncert w Polsce ? Kiedy możemy się go spodziewać ?

Do tej pory nie zaplanowałam żadnych szczegółów takiego występu.

Słuchasz polskiej muzyki ? Gdybyś miała okazję z kim nagrałbyś duet ?

Przykro mi, nie znam polskich wykonawców, więc nie mogę powiedzieć Wam z kim najchętniej nagrałabym duet. Nie słucham dużo współczesnej muzyki, głównie jest to muzyka klasyczna, moim ulubionym kompozytorem jest Chopin… Urodziłam się za późno, by nagrać z nim duet!

Słyszeliśmy, że pracujesz także nad pierwszą książką. Kiedy się ukaże i jaka będzie jej tematyka ?

Kocham pisać opowiadania. Niestety nie mam na to czasu! Tak więc, szczerze mówiąc nie wiem kiedy będę mogła ją opublikować. Z reguły piszę opowiadania fantasy-horror, ale zawsze umieszczam w nich nutkę komizmu, ponieważ kocham się śmiać i nie umiem zrobić nic bez tego, taka właśnie jestem!

Udostępnij na Google Plus